انواع جرثقیلهای سقفی


 جرثقیل‌های سقفی برای جابجایی بار در انبارها و سالن‌های صنعتی بکار میروند . این جرثقیلها معمولا دارای دو ریل موازی میباشد که به صورت افقی در طول سالن، جرثقیل به صورت کنترل پایا (محدود در شش جهت) بر روی آن حرکت می‌کند.

 

 

کاربرد و مزایای انواع جرثقیل سقفی: 

 

۱- جرثقیل سقفی جفت پل:

 

جرثقیل‌های سقفی جفت پل بهترین راه حل برای جابجایی اشیا و مواد در سالن‌هایی است که دهانه و توناژ مورد نظر زیاد می‌باشد . با این نوع جرثقیل‌ها از ارتفاع بیشتری می‌توان استفاده کرد و با ساخت سازه مطابق استاندارد و با وزن کم می‌توان بهترین استفاده را نیز از لحاظ اقتصادی بهره برد ، همچنین دیگر مزیت این نوع جرثقیل‌ها این است که با وجود راهروی انتخابی در بدنه جرثقیل ، علاوه بر سهولت در دسترسی و امکان تعمیر قطعات کالسکه ودیگر اجزا ، امکان مناسبی برای تعمیر و تعویض لامپهای سالن، تاسیسات گرمایشی سالن و خطوط برق رسان را نیز فراهم می‌کند.

 

 

 

 

 

 

 

۲- جرثقیل سقفی تک پل:

جرثقیل‌های سقفی تک پل خواسته‌های شما را با ساخت سازه مطابق استاندارد و با وزن کم وبا بالاترین کیفیت و همچنین استحکام بالا تامین می کند . این امر باعث می‌شود فشار وارد بر ریل‌های سالن کمتر شود و هزینه کمتری جهت طراحی ساختمان در نظر گرفته شود و از لحاظ ابعاد هندسی و پارامترهای مهندسی بهترین طراحی را شامل می‌شود، در نتیجه برای حرکت‌های ویژه‌ای که جرثقیل خواهد داشت، این جرثقیل تمامی نقطه نظرات شما را برآورده می‌کند.

 

 


 

 

۳- جرثقیل سقفی آویز:

 

جرثقیل سقفی آویز در صنایع مختلف از سقف سالن آویزان می‌شود و تا ظرفیت ۱۰ تن و دهانه ۲۴ متر به صورت دستی و برقی طراحی گردیده‌است. وزن در این جرثقیلها به حداقل رسیده و به لحاظ وجود تعداد چرخهای زیاد، نیروها بر سازه سقف گسترده شده و استرس و نیروهای وارده بر سالن کاهش می‌یابد. جرثقیل سقفی آویز در سالن با سقف خرپا اجرا می‌گردد و امکان استفاده از تمام فضای موجود را فراهم می‌کند.